KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15759081

nr 1575 9081

Edgar Wallin

(1892-1963), Sverige

Oljemålning, Stockholmsmotiv. Signerad, daterad 1950. Olja på pannå, 49x60 cm, yttermått inklusive ram: 54x65 cm

Edgar Wallin, svensk målare född i Stockholm 1892, död 1963 i Stockholm.

Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

måndag 30 oktober 2023
kl 20:29:42

Edgar Wallin

Läs mer om Edgar Wallin